Dag voor Amateurkunstondersteuning
Op de Dag voor Amateurkunstondersteuning op 17 april 2021 kun je kiezen uit twee keuzesessies. Bekijk hier het volledige programma voor deze dag.
Onderstaande tekst kun je lezen ter voorbereiding op sessie 1 ‘Invloed op beleid van de gemeente: de verkiezingen komen eraan’.
Sessie 1: invloed op gemeentebeleid
Ben jij al begonnen met de lobby voor de gemeenteraadsverkiezingen in 2022? Het lijkt misschien nog ver weg, maar de voorbereidingen zijn al in volle gang. Voor amateurkunstgroepen zijn dit misschien wel de belangrijkste verkiezingen, want veruit het meeste overheidsgeld in deze sector is afkomstig van gemeenten. Ook als je jezelf niet als lobbyist ziet is het verstandig de politiek goede te informeren over jouw werkveld. Maar hoe pak je dat aan?
De sessie bestaat uit 2 delen:
a. CultuurDeelJe en het traject richting GR22
b. Een krachtig verhaal over de waarde van amateurkunstgroepen
In deel a neemt Bas Verberk, specialist beleid en public affairs, de deelnemers mee langs de globale planning tot aan de gemeenteraadsverkiezingen. Daarbij komen ook de ondersteuningsmogelijkheden voorbij en de vraag hoe we elkaar kunnen versterken en ondersteunen.
In deel b gaan we met elkaar op zoek naar wat een sterke positie is voor amateurkunstgroepen en met welke boodschap de politiek overtuigd kan worden om te investeren in amateurkunstgroepen. Lees hier een eerste opzet voor zo’n boodschap.
Je kunt als je wilt van te voren (een gedeelte van) deze 3 filmpjes bekijken over lobbyen voor cultuur.
Sessie 2: Open & Inclusief: waarom en hoe?
Waarom zou een amateurkunstgroep inclusief of maatschappelijk betrokken moeten zijn? Wat zijn de ingrediënten van een ‘open amateurkunstgroep’ en wat zijn mooie voorbeelden? In deze sessie gebruiken we de open club-filosofie als kapstok om amateurkunstgroepen te inspireren en aan te zetten tot groei en vernieuwing. Samen ontwikkelen we een stappenplan voor amateurkunstgroepen om open, inclusief en toekomstbestendig te worden.

Reageer (je reactie verschijnt na goedkeuring, vanwege spam)