Leergemeenschap rond mentale gezondheid van jongeren: bewustwording

Onderdeel van het Europese programma MIND-CARE
Deel dit artikel
LKCA en de Duitse organisatie voor jeugdcultuur BKJ werken in het Europese programma MIND-CARE samen aan trainingen, tips en tools voor kunstprofessionals die te maken hebben met jongeren (van 14 tot 18 jaar) met sociaal-emotionele problemen. Als onderdeel daarvan organiseren we op 25 september 2025 een leergemeenschap rond mentale gezondheid waarbij bewustwording centraal staat.

De dag is de start van een leergemeenschap rond het thema cultuurbeoefening in relatie tot mentale gezondheid van jongeren. Zo werken we aan een train-de-trainer-traject dat in 2026 door onze tweedelijns-partners (provinciale en grootstedelijke instellingen voor kunst en cultuur) kan worden ingezet.

Leergemeenschap

Tijdens deze dag staat bewustwording van het thema mentale gezondheid centraal. We werken interactief vanuit bepaalde (basis)begrippen zoals trauma, depressie en gaslighting. We proberen vakjargon te vermijden en eenvoudige taal over mentale gezondheid te gebruiken.

  • Voor wie: we streven naar een mix van vertegenwoordigers van tweedelijns-instellingen (provinciale en grootstedelijke instellingen voor kunst en cultuur) en kunstvakprofessionals die vooral buitenschools werken.
  • Wanneer: donderdag 25 september 2025 van 10.30 uur tot 16.00 uur
  • Locatie: LKCA, Lange Viestraat 365 in Utrecht
  • Vervolg: er volgt een tweede dag op donderdag 13 november 2025. Dan gaan we in op preventie.

We kunnen ongeveer 15 professionals per sessie ontvangen. Als het aantal belangstellenden groter is dan het aantal beschikbare plaatsen behouden we ons het recht voor een selectie te maken.

Programma MIND-CARE

Wil je meer weten over het programma MIND-CARE? Bekijk dan deze pagina.

Conferentie MIND-CARE

Naast deze leergemeenschap organiseren we van 3 t/m 5 december 2025 ook een conferentie rond het thema cultuurbeoefening in relatie tot mentale gezondheid van jongeren in Berlijn: ‘Creativity as Mind Care: How Cultural Education Contributes to Resilience and Psychological Wellbeing’.

Vond je dit artikel interessant?

Gemiddelde 0 / 5. totaal 0

Praat verder over dit onderwerp met deze expert(s):
Jan van den Eijnden (hij/hem/zijn)
Jan van den Eijnden (hij/hem/zijn)
Functie: Specialist Cultuureducatie
Expertise: cultuurparticipatie,voortgezet onderwijs
janvandeneijnden@lkca.nl
030 711 51 58
Max van Alphen (hij/hem/zijn)
Max van Alphen (hij/hem/zijn)
Functie: Specialist Cultuureducatie
maxvanalphen@lkca.nl
06 15 40 99 39
Bekijk alle experts
Deel dit artikel