Corona en culturele activiteiten voor CKV
Versie 3 juli 2020
Mag een school culturele activiteiten ondernemen bij een culturele organisatie of extern workshopdocent? Mag een culturele organisatie of extern workshopdocent op school een culturele activiteit aanbieden?
Er zijn wel specifieke richtlijnen per kunstdiscipline en uitvoering. Zo zijn activiteiten op gebied van beeldende kunst, muziek, en theater toegestaan, maar binnen actief dansen nog niet, vanwege mogelijke verspreiding van aerosolen (dit wordt nog onderzocht). Ook zingen wordt voorlopig door het RIVM afgeraden. Het kijken naar een dansvoorstelling mag dan weer wel. Uiteraard moet die voorstelling aan de regels voldoen.
Voor lessen door externen die op de school in een lokaal gegeven worden, gelden dezelfde regels als voor de docenten op de school.
Richtlijnen opstarten voortgezet onderwijs
Protocol Sector Cultuureducatie en -participatie
Basisprotocol Danssector van Dansondernemers
Vraag en antwoord over het anderhalve meter leslokaal
Mag de schooldirectie bezoek van of aan externen verbieden?
Daarnaast moet er op de dagen dat de leerlingen niet op school zijn ook invulling worden gegeven aan het volledige lesprogramma. Dus ook aan de kunstvakken. Schoolbesturen dienen over de nadere praktische en onderwijsinhoudelijke invulling op school in overleg te gaan met de medezeggenschapsraad en afspraken te maken. Met een goed plan vanuit de CKV-docent, eventueel in samenwerking met een culturele instelling of andere culturele aanbieder, moet bezoek van of aan externen voor de school gewoon kunnen.
Voldoet een school aan de exameneisen voor CKV als zij geen activiteiten van externe culturele instellingen inzet?
CKV is een verplicht vak voor alle vmbo-, havo- en vmbo-leerlingen dat wordt afgesloten met een schoolexamen. De wijze waarop de inhoud van de vakken wordt geëxamineerd moet de school beschrijven in het programma van toetsing en afsluiting (PTA). Voor CKV havo/vwo moet dit plan alle vier de domeinen omvatten. Met name in domein B en C (verbreden en verdiepen) staan activiteiten die worden aangeboden in een levensechte, professionele context centraal.
De eindterm ‘Culturele en kunstzinnige activiteiten’ (KV/K/3) voor CKV vmbo (Kunstvakken incl. CKV) schrijft actieve deelname aan ‘ten minste 4 culturele en kunstzinnige activiteiten die gerelateerd zijn aan verschillende kunstvakken’ voor. Waarvan ten minste één kunstzinnige activiteit resulteert in de productie en presentatie van eigen werk.
CKV havo/vwo: domein B
CKV vmbo: eindterm culturele en kunstzinnige activiteiten
Waar kan ik geschikt cultureel educatief aanbod vinden?
Tot en met wanneer kan een school het tegoed voor het schooljaar 2019-2020 gebruiken?
Waarom kosten culturele activiteiten ineens meer geld?
Meer weten?
SLO: handreikingen schoolexamens
VONKC: informatie over CKV en de andere kunstvakken
CJP: Cultuurkaart en aanbod culturele instellingen
Reageer (je reactie verschijnt na goedkeuring, vanwege spam)